Антикорупційна програма — це стратегічний документ, від якого залежить ефективність запобігання корупції в органі влади. Програма має бути гнучкою до змін, оскільки корупційні виклики також змінюються.
Актуалізація антикорупційних програм передбачена нормами міжнародних стандартів ризик-менеджменту та організації антикорупційної діяльності.
Законодавство визначає три процедури роботи з антикорупційними програмами: моніторинг, оцінка виконання та періодичний перегляд програми.
Для того, щоб уповноважені могли якісно застосовувати згадані процедури, потрібно звернути увагу на такі їх особливості:
Антикорупційна програма переглядається за таких умов:
Антикорупційною програмою Державної податкової служби України визначено повноваження та обов’язки керівників структурних підрозділів ДПС та її територіальних підрозділів, порядок інформування при виникненні надзвичайних подій, основні завдання та функції уповноважених підрозділів з питань запобігання та виявлення корупції тощо. Також врегульовано питання проведення профілактичних заходів з працівниками органів ДПС, задля попередження протиправної поведінки.
«Результатом дії антикорупційної програми є розвиток та якісне впровадженню нових антикорупційних практик, форм і методів роботи, які допомагають протидіяти корупційним явищам», - пояснює Тарас Цибулін, завідувач сектору з питань запобігання та виявлення корупції Західного міжрегіонального управління по роботі з ВПП.