Західне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків повідомляє, що поновлення строку чинності кваліфікованого сертифіката можливе лише щодо заблокованих кваліфікованих сертифікатів, строк блокування яких не закінчився.
Для поновлення строку чинності кваліфікованого сертифіката заявник подає до Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Державної податкової служби України письмову заяву встановленого зразка.
Звертаємо увагу, що подання заяви на поновлення сертифіката ключа здійснюється лише протягом робочого дня Кваліфікованого надавача ЕДП ДПС України.
Обробка заяви та інформування користувача про результати її розгляду здійснюються протягом двох годин з моменту отримання заяви.
Законність звернення встановлюється за умови особистої присутності заявника на підставі паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу відповідно до законодавства про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, які посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи.
У разі подання заяви відповідальною особою додатково подається належним чином засвідчена копія наказу про її призначення.
Водночас кваліфікований сертифікат, заблокований у зв'язку зі зміною відомостей, зазначених у сертифікаті ключа, поновленню не підлягає та має бути скасований.
Документи, що стали підставою для поновлення кваліфікованого сертифіката, фіксуються та зберігаються Кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг Державної податкової служби України.
Довідково. Копія наказу про призначення відповідальної особи повинна бути засвідчена відповідно до вимог законодавства та містити відмітку «Згідно з оригіналом», назву посади особи, відповідальної за засвідчення копії, її особистий підпис, ініціали та прізвище, дату засвідчення, а також відбиток печатки (за наявності).