Західне міжрегіональне управління ДПС
по роботі з великими платниками податків
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

25 липня набрав чинності Закон щодо уточнення визначення лізингової операції

опубліковано 27 липня 2021 о 14:48

Західне міжрегіональне управління по роботі з великими платниками податків інформує про внесення змін до Податкового кодексу України.

21 липня Президент України Володимир Зеленський підписав  Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо усунення суперечностей та уточнення визначення лізингової, орендної операції» № 1605-XI.  Зазначимо, що Верховна Рада ухвалила його 1 липня. 

Відтак, документ усуває суперечності та уточнює визначення лізингової (орендної) операції у Податковому кодексі України для подальшого розвитку ринку лізингу. 

Згідно з Законом, під лізинговою операцією слід розуміти передачу основних засобів фізичним та юридичним особам не лише в користування, а й у володіння. Оренда житла з викупом, оренда земельних ділянок та оренда будівель, зокрема житлових приміщень, не вважатимуться різновидами лізингових операцій. 

Відповідно до документу, до операцій фінансового лізингу відноситимуться лише господарські операції, у яких лізингодавцем є юридична особа. 

Звертаємо увагу, що для договорів лізингу, укладених до набрання чинності цим документом, його положення застосовуються до тих прав та обов'язків, що виникли після набрання ним чинності. 

Із повним текстом Закону можна ознайомитися за посиланням.