Західне міжрегіональне управління ДПС
по роботі з великими платниками податків
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Як відобразити в декларації готівкові кошти?

опубліковано 13 січня 2022 о 13:44

З 1 вересня в Україні стартувало одноразове (спеціальне) добровільне декларування. Західне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків продовжує інформувати громадян щодо процедури та тонкощів подання такої декларації.

Як відобразити в декларації готівкові кошти?

З метою забезпечення виконання положень п. 9 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, декларант звертається до банку для відкриття спеціального рахунку.

Порядок відкриття, закриття, зарахування коштів на спеціальний рахунок і здійснення контролю за операціями за таким рахунком встановлюються Національним банком України, згідно з постановою Правління НБУ від 05 серпня 2021 року № 83 «Положення про порядок відкриття та ведення поточних рахунків із спеціальним режимом використання в національній та іноземних валютах, банківських металах для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування». Таким чином, декларант, який бажає задекларувати кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі, повинен до подання Декларації розмістити такі кошти на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України.

Фізична особа, яка розмістила кошти у національній валюті на поточному рахунку зі спеціальним режимом використання у банку України, при поданні Декларації повинна надати документ, який підтверджує таке розміщення: виписку зі спеціального рахунку/довідку про відкриття спеціального рахунку та залишку коштів на ньому (у паперовій/електронній формі).