Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Перевірити свого контрагента на ризиковість можна у Е-кабінеті

опубліковано 11 березня 2024 о 13:05

Західне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП нагадує , що через Електронний кабінет можна дізнатися інформацію про наявність свого контрагента в переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку (дата включення до/ виключення з такого переліку, критерій ризиковості).

Цей сервіс діє з 17 березня 2023 року і надає можливість перевірити перебування контрагента в переліку ризикових платників податку. Однак, перед отриманням цієї інформації потрібна попередня згода контрагента.

Зазначена послуга в Електронному кабінеті дозволяє перевірити ризиковість контрагента шляхом перевірки його наявності в переліку ризикових платників податку. Платник може дізнатись дату включення або виключення з такого переліку, а також критерії його ризиковості. 

Як отримати таку інформацію? В Електронному кабінеті платника податків на головній сторінці в розділі «Новини» є рубрика «Інформація про бізнес-партнера в Електронному кабінеті» (від 13.04.2023).

Тут є детальна інструкція з етапами створення дозволу та перегляду інформації про ризиковість. Для отримання інформації платником надається відповідна згода. Така згода надається в розділі «Згода на передачу інформації контрагенту» меню «Згоди на передачу інформації» приватної частини Електронного кабінету та передбачає надання органом контролю відомостей про такого платника його контрагентам в обсязі, визначеному платником податку. 

У режимі «Згода на передачу інформації контрагенту» меню «Згоди на передачу інформації» платнику податків необхідно:

➖ вказати код контрагента;

➖ визначити вид інформації:

✔ інформація щодо включення до / виключення з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку; 

✔ заборгованість (податковий борг); 

✔ нараховані грошові зобов’язання; 

✔ суми сплачених податків, зборів, платежів; 

✔ зупинення реєстрації ПН/РК; 

✔ наявність об’єктів оподаткування; 

✔ наявність ліцензій; 

✔ несвоєчасно зареєстровані ПН/РК; 

✔ перелік товарів згідно з УКТ ЗЕД; 

✔ звітність з ТЦО; 

✔ фінансовий результат до оподаткування; 

✔ залишкова вартість основних засобів та нематеріальних активів; 

✔ наявність експортних/імпортних операцій);

➖ надати згоду.

У меню «Інформація про бізнес-партнера» контрагенту:

➖ переглянути інформацію;

➖ сформувати витяг.

Зазначену інформацію у самостійно встановлених платником податку обсягах під час надання згоди, можна отримати в Електронному кабінеті в електронній формі, а також за необхідності у формі е-документа з печаткою органу контролю.

Детальніше із роботою Електронного кабінету можна ознайомитись за посиланням.