Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

До уваги платників податків: впровадження процедури електронного аудиту 

опубліковано 10 січня 2023 о 14:35

Західне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків інформує громадян про впровадження процедури електронного аудиту.

Якими законами та нормативно – правовими актами передбачено надання електронних документів?

Порядок надання платниками податків документів встановлено статтею 85 Податкового кодексу України. Порядок надання документів великого платника податків в електронній формі затверджено наказом Міністерства фінансів України від 07 листопада 2011 року №1393 (зі змінами внесеними наказом Міністерством фінансів України від 15.09.2020 №561, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 січня 2012 р. за №44/20357).

Що являє собою стандартний аудиторський файл (SAF-T UA)?

Це електронний файл стандартизованої структури, що містить експортовані з вихідної системи обліку дані про наявність та стан активів, власного капіталу та зобов’язань, а також інформацію щодо змін у фінансово-господарському стані суб’єкта господарювання за певний період.

Які строки реалізації впровадження електронного аудиту для великих платників податків?

Відповідь: Запровадження обов’язкового подання великими платниками податків на запит контролюючого органу під час проведення перевірки стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA) та його аналіз за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення з використанням сучасних методик  аудиту передбачається з 01 січня 2023 року.

Запровадження обов’язкового подання усіма великими платниками податків стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA) передбачається з 01 січня 2025 року ( за умови прийняття відповідних змін до податкового законодавства).