Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

З 1 січня 2023 року в Україні запроваджено електронний аудит для великих платників податків

опубліковано 02 січня 2023 о 14:20

З 1 січня 2023 року запроваджено е-аудит для великих платників податків.Е-аудит дозволяє проводити податкові перевірки без фізичного контакту податкового інспектора та підприємства.

Інструмент електронного аудиту запроваджено в різних країнах світу та щороку все більше доводить свою ефективність. Сам механізм базується на інформації, отриманій від платників податків у вигляді стандартного аудиторського файлу (SAF-T), розробленого Організацією економічного співробітництва та розвитку (OECD).Отже, від початку 2023 року було запроваджено обов'язкове подання великими платниками податків, на запит контролюючого органа, стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA) та його аналіз за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення.

За умови прийняття відповідних змін до податкового законодавства України, обов'язкове подання SAF-T UA для всіх великих платників податків передбачено з 1 січня 2025 року.


У чому користь е-аудиту:

1.      Дозволяє удосконалити ризик-орієнтовані підходи на доперевірочному етапі та на етапі перевірки;

2.      Підвищує швидкість і ефективність результатів перевірок;

3.      Зменшує кількість податкових правопорушень і судових спорів;

4.      Зменшує особисті контакти між платником податків і контролюючим органом, що знизить вплив "людського фактора" тощо.