Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Якою має бути антикорупційна програма?

опубліковано 30 вересня 2021 о 15:00

Антикорупційна програма — це стратегічний документ, від якого залежить ефективність запобігання корупції в органі влади. Програма має бути гнучкою до змін, оскільки корупційні виклики також змінюються.

Актуалізація антикорупційних програм передбачена нормами міжнародних стандартів ризик-менеджменту та організації антикорупційної діяльності. 

Законодавство визначає три процедури роботи з антикорупційними програмами: моніторинг, оцінка виконання та періодичний перегляд програми. 

Для того, щоб уповноважені могли якісно застосовувати згадані процедури, потрібно звернути увагу на такі їх особливості:

  1. Моніторинг виконання антикорупційної програми будується таким чином, щоби на регулярній основі відслідковувати прогрес та факт виконання кожного конкретного заходу програми. Регулярність моніторингу встановлюється в самій програмі (наприклад, щокварталу або щопівріччя).
  2. Оцінку виконання антикорупційної програми варто проводити на останньому етапі дії поточної антикорупційної програми, щоби визначити її результативність. Також оцінка допоможе зібрати корисну інформацію для розробки наступної програми.
  3. Перегляд антикорупційної програми застосовується, якщо за результатами моніторингу виконання програми виявлена потреба у її коригуванні. Наприклад, зміни можуть стосуватися конкретних заходів, показників чи термінів виконання.

Антикорупційна програма переглядається за таких умов:

  • якщо буде визначено, що заходи усунення групи корупційних ризиків є недостатньо ефективними;
  • у зв’язку із внесенням змін до законодавства, що впливають на діяльність органу влади;
  • за умов визначення нових корупційних ризиків або суттєвим змінам у пріоритетності корупційних ризиків у діяльності органу влади.

Антикорупційною програмою Державної податкової служби України  визначено повноваження та обов’язки керівників структурних підрозділів ДПС та її територіальних підрозділів, порядок інформування при виникненні надзвичайних подій, основні завдання та функції уповноважених підрозділів з питань запобігання та виявлення корупції тощо. Також врегульовано питання проведення профілактичних заходів з працівниками органів ДПС, задля попередження протиправної поведінки.

«Результатом дії антикорупційної програми є розвиток та якісне впровадженню нових антикорупційних практик, форм і методів роботи, які допомагають протидіяти корупційним явищам», - пояснює Тарас Цибулін, завідувач сектору з питань запобігання та виявлення корупції Західного міжрегіонального управління по роботі з ВПП.