Західне міжрегіональне управління ДПС
по роботі з великими платниками податків
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Порядок нарахування та сплати частини чистого прибутку за підсумками господарської діяльності у 2020 році

опубліковано 10 червня 2021 о 09:25

Звертаємо увагу платників, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, які здійснюють виплату дивідендів за підсумками господарської діяльності у 2020 році.

Західне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків нагадує, що до 1 липня 2021 року господарські товариства, які не прийняли рішення про нарахування дивідендів до 1 травня 2021 року, сплачують до Державного бюджету України частину чистого прибутку, нарахованого пропорційно розміру державної частки (акцій).

Звертаємо увагу, що відповідно статті 21 Закону України від 15 грудня 2020 року № 1082-ІХ «Про Державний бюджет України на 2021 рік» зі змінами та доповненнями (далі — Закон № 1082) господарські товариства, у статутному капіталі яких 100 відсотків акцій (часток) належать державі, та господарські товаристві 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка Держави в яких становить 100 відсотків, які не прийняли рішення про нарахування дивідендів до 1 травня року, що настає за звітним, сплачують до державного бюджету частину чистого прибутку на державну частку в розмірі, визначеному за базовими нормативами відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів, установленими на відповідний рік, але не менше 90 відсотків, до 1 липня року, що настає за звітним.

На суму несвоєчасно сплачених коштів (частини чистого прибутку) до державного бюджету контролюючими органами нараховується пеня, яка сплачується до загального фонду Державного бюджету України з розрахунку подвійної облікової ставки Національного банку України від суми недоплати, розрахованої за кожний день прострочення платежу, починаючи з наступного дня після настання строку платежу і по день сплати включно.

Згідно п.п. 49.18.7  Податкового Кодексу України в термін до 1 липня року, що настає за звітним платники дивідендів на державну частку, які не прийняли рішення про нарахування дивідендів до 1 травня року, що настає за звітним) для розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку подають відповідну звітність до контролюючого органу, в якому перебувають на обліку (форму розрахунку затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 12.01.2021 року №4).

 

Відтак, Західне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків рекомендує заздалегідь подбати про своєчасну сплату частини чистого прибутку (дивідендів).