Західне міжрегіональне управління ДПС
по роботі з великими платниками податків
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Cуд підтвердив правомірність винесення податкових повідомлень-рішень на суму понад 416 млн грн

опубліковано 16 червня 2021 о 14:42

Восьмий апеляційний адміністративний суд підтвердив правомірність винесених податкових повідомлень-рішень по акцизному податку на 416,66 млн грн.

Суд підтримав позицію податкового органу, що операції з відпуску нафтопродуктів через мережу автозаправних станцій кінцевому споживачеві, незалежно від умов їх продажу та форми розрахунків, є об’єктом оподаткування акцизним податком.

За результатами контрольно-перевірочних заходів, проведених фахівцями податкового органу, встановили, що при реалізації платником податків пального через мережу АЗС за період з 01.01.2015 по 31.12.2015, занижено податкові зобов’язання з акцизного податку на загальну суму 416,66 млн грн.

Відтак, Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків задоволено повністю. Скасовано рішення суду першої інстанції та в задоволенні адміністративного позову компанії-позивача - відмовлено повністю.

Суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що через мережу АЗС здійснюється продаж нафтопродуктів кінцевому споживачеві, а тому, такі операції оподатковуються акцизним податком відповідно до п.п.213.1.9 п.213.1 ст.213 Податкового кодексу України у розмірі 5 % від вартості підакцизних товарів.

Дата здійснення розрахункової операції відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» через мережу АЗС, є датою виникнення податкових зобов'язань щодо реалізації суб'єктами господарювання підакцизних товарів (нафтопродуктів).

Податкові зобов`язання зі сплати акцизного податку з продажу підакцизних товарів виникають у особи, яка безпосередньо здійснює відпуск нафтопродуктів з колонок через мережу заправних комплексів (АЗС) безпосередньо споживачам, незалежно від умов продажу нафтопродуктів під час здійснення розрахункових операцій.

Такі результати свідчать про якісну аргументацію та доказову базу, на якій ґрунтуються висновки акту перевірки податкового органу, що надало змогу довести обов’язок  підприємства  сплачувати акцизний податок.